Az Alba nyerte a feszült rangadót, és ezzel alapszakasz-győztes.

Egy végletekig kiélezett, 60 pontos zárófelvonással tarkított meccset játszott egymással a Pécs és a Paks a forduló szombati nyitányán. Az atomvárosiak hol nagyobb, hol kisebb előnnyel vezettek a találkozó folyamán és újabb idegenbeli sikerükkel, öles léptekkel távolodnak a kiesőzónától.

A vasárnapi mérkőzések közül kiemelkedik a hétvége csúcsrangadója, a kupagyőztes Alba körmendi vendégjátéka.  Nem is gondolnák milyen kihatással lehetett ez a derbi az egész pontvadászat végeredményére tekintettel. Az első és a második helyezett találkozóján 3 győzelemnyi különbséggel vezettek a fehérváriak, és nagyon nem volt mindegy a felsőházi rájátszást mekkora előnnyel kezdhetik majd meg, még akkor is, ha előbb jön a  középszakasz, ahol az első öt helyezett csak egymás ellen játszik oda-visszavágós alapon.

A megszokott “vasi pokol” várt a vendégekre, amiben talán picit meg is illetődtek, mert a 7. percben már 19:4 állt a nagyórán, sőt az eső negyed 30:10-es fölényes piros-fekete vezetéssel zárult. A Burgess vezette Alba azonban komolyan gondolta a felzárkózást és a nagyszünetre már (számukra) reményt keltő 42:36 volt az állás, köszönhetően annak, hogy az MTE  30 után, itt csak 12 pontot tett a statisztikákba. Ahogyan az ilyenkor lenni szokott, a robogó csapat a vezetést is átvette, így egy ritkán látható nagy leolvadásnak és persze nagy feljavulásnak lehetett szemtanúja a körmendi publikum. Természetesen nem dőlt el semmi, de a lélektani előnyüket elvesztették Smith-ék. Gibbs kiállítása azonban végleg meldöntötte a mecscet. Ami elképzelhetetlennek tűnt 10 perc után: az Alba megnyerte a rangadót (és ezzel az alapszakaszt), valamint elvette a vasiak hazai veretlenségét.

A két budapesti csapat most nem járt kéz a kézben, mert a Vasas simán kikapott Szegeden, de a MAFC  – Duvnjakot nélkülözve is  – legyűrte a Falco-t, így beérte a közvetlen riválisát. Nem igazán tud ellépni a kiesőzónától a Jászberény sem, amely fontos hazai pontot hullajtott el a Kecskemét ellenében.

Még a soproni mérkőzés hosszabbított szerződést a ZTE Bencze Tamással, amit ő – fiai révén – egy idegenbeli győzelemmel köszönt meg a  klubvezetésnek, pedig Sopronban nem igazán könnyű ezt megtenni.

15_hun_cup_2

Eilingsfeld János a bajnok egyik legjobbja volt a Kaposvár ellenében

Mi a Kaposvár szolnoki vendégjátékát néztük meg a helyszínen, ugyanis a két remek formában lévő csapat összecsapása parázs csatát ígért. A kaposváriak azonban nem a várt remek formájukat igazolták a  Tiszaligetben, hiszen a 7. percre már komoly hátrányt szedtek össze és Fekete Ádám az időkérésben látta a felzárkózás lehetőségét. Ez nem sikerült, mert az Olaj megállíthatatlanul robogott tovább. Sajnos a jelentős vezetésük kicsit el is altatta a publikumot, amely kényelmesen, hátradőlve követte az eseményeket, és maximum a tapsolásban merült ki tetszésnyilvánítása. A 25 percben a kiváló Eilingsfeld János triplájával 20-ra nőtt a különbség, mert a KKK alig-alig talált rést a bajnok védekezésében. Így a vártnál talán sokkal magabiztosabb győzelmet arattak Vojvodáék a közvetlen rivális ellenében.