Sok izgalom ugyan nem maradt már az alapszakasz zárófordulójára, de azért akadtak még eldöntendő kérdések.

Az elmúlt hetekben a csapatok többségével kapcsolatosan kitisztult a kép, azaz legtöbbjük már “besorolódott” a középszakasz valamely osztályába, de a bajnokság 26. fordulója után közölhetünk természetesen csak végeredményt.

A forduló rangadója a bajnok körmendi vendégjátéka volt. Illetve csak lett volna, mert a félidei 54:27-es hazai vezetés (sportszakmailag) komolytalanná tette a második félidőt. A liga legjobb publikuma csodálatos fiesztával szórakoztatta önmagát az “edzőmérkőzésből” hátralévő időben. A Körmend ezzel a tabella 2., míg az Olaj a  3. helyén végzett.

Érdekes a három favorit legutóbbi találkozásainak mérlege: az Alba simán kapott ki Szolnokon, majd nyert Körmenden -20-ról felállva, a vasiak ma viszont felmosták a padlót az Olajjal. No, ezek után ki lesz a bajnok?

6853_hun_516

Szegeden foszlottak semmivé a kaposvári álmok

A Kaposvár nagyon igyekezett a felsőházba, de sima, szegedi vereségük után erre nem lehetett esélyük. Ott lesz viszont könnyed jászberényi győzelme után a Falco, és a Pakson hosszabbításba “bonyolódó” ZTE is.

A körmendihez hasonló, jelentős különbségek alakultak ki már szünetre a Sopron-MAFC és a PVSK-Vasas meccseken ahol a folytatásban sem akadt szemernyi izgalom sem. Könnyű győzelmet aratott az Alba is, az elmúlt hetekben parádézó Kecskemét otthonában.

NB I/A. csoport, 26., záró forduló, eredmények:

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Vasas Budapest 79-66 (21-11, 23-15, 20-24, 15-16)
Egis Körmend – Szolnoki Olaj KK 103- 82 (18-14, 36-13, 25-26, 24-29)
JP Auto-Jászberényi KSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 66–83 (23–20, 13–20, 14–23, 16–20)
Sopron KC – MAFC 90-57 (27-21, 17-11, 25-6, 21-19)
Atomerőmű SE – Zalakerámia ZTE KK 90-97 h.u. (23-21, 21-15, 19-25, 20-22, 7-14)
KTE-Duna Aszfalt – Alba Fehérvár 65–88 (21–21, 15–26, 14–16, 15–25)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Kaposvári KK 94–76 (20-18, 29-20, 17-17, 28-21)

És akkor a folytatásról

A soron következő középszakaszban 3 csoportra osztják a 14 fős mezőnyt. Az 1-5. helyezett a felsőházban, a 6-10. helyezett a középházban, míg a 11-14. helyezettek az alsóházban folytatják, mostantól kizárólag csak egymás ellen, oda-visszavágós alapon. Azaz a legjobb öt köreiben minden fordulóban rangadókat rendeznek. A középszakasz minden eredményét hozzá kell adni az alapszakaszéhoz és az így kialakult sorrend első nyolc helyezettje folytatja a bajnoki címért a rájátszásban. Az első a nyolcadikat kapja párnak (pályaelőnnyel), a második a hetediket és így tovább.  A tabella két utolsó helyezettje játszik a kiesés elkerüléséért.

Fotók:kosarsport.hu