Az elmúlt héten, szerdán és szombaton is pattogott a labda férfiak bajnokságának találkozóin.

Hét közben a listavezető és a középszakaszban még 100%-os Olaj szombathelyi vendégjátéka volt a hab a tortán. A parázs izgalmakat hozó végjáték előtti 39 percben inkább a vendégek akarata érvényesült. A sárga-feketék a találkozó nagy részében csak loholtak Tóth Ádámék után. Az utolsó pillanatokban Govensék vezettek ugyan 85:84-re, de ekkor Perry betalált, amire már nem érkezett válasz vasi oldalról, így a Szolnok továbbra is hibátlan, a Falconak viszont oda a 15 meccse tartó hazai pályás veretlensége.

Az Olaj ezzel egészen biztosan első helyről, döntőig tartó pályaelőnnyel kezdi majd a rájátszást.

1894_hun_2phu_9

Derasimovic (labdával) a mezőny legeredményesebbje volt a Körmend ellen

Az edzőt váltó Körmend egy könnyűnek egyáltalán nem ígérkező kecskeméti vendégjátékra utazott. A kezdőt immár az új mester, Antonis Constantinides küldte pályára vendégoldalon és az első félidőben nem is volt probléma. Hétpontos (41:48) körmendi fórral térhettek pihenőre a csapatok. A szünetben viszont nagyon felrázta „az övéit” Forray Gábor, mert a KTE 13:0-val indította a második félidőt és innen már nem is volt visszaút Ferencz Csabáéknak. Vereséggel debütált tehát a ciprusi szakember. Ki hitte volna, hogy a Körmend továbbra is nyeretlen a középszakasz során?

Eredmények:
Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, Középszakasz, Felsőház, 5. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 85–86 (17–22, 26–19, 18–29, 24–16)
KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 89-80 (26-28, 15-20, 30-17, 18-15)

Szombaton aztán a “kecsó” elkapta a másik vasi alakulatot is, így az aranyéremről ácsingózó szombathelyi gárda három nap alatt két zakót gyűjtött be. A szünetben még egál közeli volt az állás, de a Kecskemét egy 19:2-es futással megrogyasztotta ellenfelét és onnan már nem engedte ki kezéből a meccset.

Az elmúlt évek egyik legnagyobb derbysorozata (ha van ilyen szó egyáltalán) a Körmend-Alba, főleg az idei esztendőben, amikor a nemzetközi és a Magyar Kupában is összeakadtak. Most éppen a vasi kiadás volt soron, de a látottak alapján inkább a fehérváriak érezték otthon magukat, mert a hazaikat kis túlzással csak Ferencz Csabi tartotta meccsben. A piros-feketék szívósan küzdöttek és hosszabbításra mentették a meccset, sőt a találkozót is megnyerték. Körmend “Fepu-ja” 28/24-el zárt, azaz 8 sikeres hárompontossal járult hozzá  a bajnok legyőzéséhez.

Eredmények:
Magyar férfi bajnokság, NBI/A-csoport, Középszakasz, Felsőház, 6. forduló

Egis Körmend – Alba Fehérvár 92–87, h.u. (18–23, 16–22, 24–29, 20–14, 14–9)
KTE-Duna Aszfalt – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 93–88 (27–24, 17–19, 29–16, 20–29)

Képek: kosarsport.hu