Szinte végig vezetve húzta be a sárga-fekete alakulat, a második helyről döntő rangadót.

Jobban kezdett a  Falco, de a fehérváriak is hamar magukra találtak. 18-18-nál Váradi hármasa behullott,  így az első negyed 21-18-as eredménnyel, a félidő pedig 44:39-cel zárult. A fordulás után állandósulni látszott a tíz pont fölötti különbség, sőt nemsokára már tizenhat volt közte. 65-54-ről indult a záró felvonás. A vendégek szinte végig csak rohantak az ellenfél és az eredmény után, így a szombathelyiek ilyen arányban is megérdemelten győztek, és szerezték meg a második helyet.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 82–72 (21–18, 23–21, 21–15, 17–18)

Szombathely, Aréna Savaria, 2750 néző
V.: Földházi T., Papp P., Török R. (dr. Gincsai J.)

Falco: Govens 12/3, Perl 10/3, Váradi 15/9, Borisov 7/3, Taylor 16. Csere: Tóth N. 4, Norfleet 9/3, Pustahvar 9/6.

Alba: Hill 19, Simpson 13/3, Harris 2, Lóránt 12, Keller Á. 9. Csere: Kovács Á. 9, Pointer 10, Filipovity 1, Horton 6.

Szrecsko Szekulovics, Falco: Nagyon nehéz volt két vereség után visszatalálni a helyes útra, de sokat dolgoztunk az elmúlt napokban, ennek pedig meg is lett az eredménye. Szigorú, küzdelmes mérkőzés volt, de a nagy részében a mi akaratunk érvényesült, megérdemelten nyertünk. Tettünk egy lépést a második hely felé, ám még nem értük el a célunkat – szerdán a Körmendet is le kell győznünk! A szurkolók sokat segítettek, köszönjük a támogatást, kellettek ők is a sikerhez.

Dzunics Braniszlav, Alba: Tetszett a meccs, mert mindkét csapat nagy energiával vetette bele magát a küzdelembe, playoff-hangulata volt az összecsapásnak. Gyors volt a játék, mi pedig sokat hibáztunk. Ráadásul a találkozó jelentős részében futottunk az eredmény után – megérdemelten nyert a Falco.

Nyilatkozatok: : kezdő5.hu, kép:kosarsport.hu