A listavezető, számára teljesen tét nélküli összecsapáson vesztette el középszakaszbeli veretlenségét.

Az Alba a Szolnokot fogadta az utolsó meccsén a középszakaszban, a fehérváriaknak pedig csak győzelem esetén maradt volna meg az esélyük a második hely megszerzésére.

Az első tíz perc végeredménye Filipovity hárompontosával alakult ki (25-21).

Andric büntetőivel indult a második felvonás, és az utolsó szót is a horvát center kihagyott közelije jelentette, 41-37-nél jött el a nagyszünet.

A második félidő első percének végén Vojvoda faultja után Lóránt büntetői találtak utat a gyűrűbe,  az utolsó negyedre végül a közte kilenc alakult ki (63-54).

Hiába Browning triplája volt sikeres először az utolsó felvonásban, a következő vendég kosárra a hatodik perc elejéig kellett várni, ez az időszak pedig el is döntötte a végkimenetelt. Mire ugyanis Tóth Ádám révén újra betalált az Olaj, már 74-59 állt az eredményjelzőn, az Albánál ekkor elsősorban Horton és Harris vette vállára a csapatot. A vendégek már nem tudtak érdemben közelebb férkőzni, Dzunics csapata magabiztosan tartotta a végéig a kidolgozott előnyt. Az utolsó fél percben Mohammed öt pontja alakította ki a 84-67-es végeredményt, mivel azonban a Falco is legyőzte a Körmendet, így Lóránték a harmadik helyen végeztek a felsőházban.

Alba Fehérvár – Szolnoki Olaj KK 84-67 (25-21, 16-16, 22-17, 21-13)

Alba Regia Sportcsarnok.
V: Cziffra Cs., Pálla Z., Farkas G. (Szabadvári J.)

Alba: Hill 23/6, Harris 5/3, Simpson 5/3, Lóránt 14/3, Keller Á 9/3. Csere: Mohammed 13/3, Filipovity 3/3, Horton 9, Kovács Á. 3, Keller I -.

Szolnok: Perry 16/3, Vojvoda 11/3, Kovács P. 5/3, Ford 11/3, Andric 6. Csere: Browning 6/6, Rudner 3/3, Tóth Á. 9.

Simán verte a Falco a Körmendet

Meglátszott a nézőszámon, hogy a vendégek részéről már tétnélküli volt a találkozó, szinte csak a vendég szektorban voltak üres helyek, kicsivel több, mint félház volt a Körmend táborban.

A félidei 46-33 után 75-57-nél már majdnem húsz volt közte. A végére kozmetikáztak az eredményen a piros-feketék, de a Falco győzelme nem forgott veszélyben. Szrecsko Szekulovics együttese tavaly után idén is a második helyről vág neki a play offnak.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 89–75 (26–16, 20–17, 18–19, 25–23)

Szombathely, Aréna Savaria, 2850 néző
V.: Benczur T., Győrffy P. A., Söjtöry T. (Hartyáni Zs.)

Falco: Govens 17/6, Perl 16, Váradi 9/3, Borisov 13/6, Taylor 10. Csere: Pustahvar 3, Norfleet 19/9, Tóth N. 2.

Körmend: Wright 16/6, Fanning 17/6, Hollins -, Ferencz 7/3, Davis 12. Csere: Tuoyo 14/3, Halász -, Bán -, Csorvási 9, Németh -.

Forrás és kép: kosarsport.hu