Fantasztikus “kosárpéntek”-en vagyunk túl.

Belgrádban Európa 4 legjobb csapat vetélkedik az Euroliga négyes döntőjében, míg idehaza folytatódtak a rájátszás küzdelmei.

A szerbiai nyitányon a litván Zalgiris és a címvédő, török Fenerbahce feszült egymásnak. A kiváló hangulatú találkozót 33 híján 20 ezer néző látta a helyszínen. Elképesztően sokat hibáztak a zöld mezesek. 20 eladott labdával és 8 kihagyott büntetővel még egy haloványabb címvédőt sem lehet legyőzni, márpedig a Zalgiris ezen az estén ezeket a negatív számokat hozta. A mérkőzés legszebb jelenete az volt, amikor is a két edző, Obradovic és Jasikevicius hosszan ölelte egymást a lefújás után.

A nyitóképen boldogan ünneplő törökök zsinórban harmadjára jutottak be a legrangosabb európai kosárkupa fináléjába.

Az éjszakába nyúló másik elődöntőben a Real Madrid biztosította helyét a fináléban, a CSZKA Moszkva ellenében. A bronzmérkőzés vasárnap 17, míg a döntő 20 órakor kezdődik.

Idehaza második mérkőzésekkel folytatódott a rájátszás.

A szuperfavorit Vojvodát nélkülözve is simán nyert Pakson (2:0), az Alba a 29. percben tízpontos hátrányban volt Pécsett, de meg tudta fordítani a mérkőzést, így ő is 2:0-ra vezet. Körmenden azonban úgy látszik az új edző sem segíthet (még), mert a Kecskemét kiütéssel egyenlített (1:1).

Azt már az első fordulóban is láthattuk, hogy a szomszédvári rangadó, azaz a Falco-ZTE párosítás ígérkezik a legpikánsabbnak. A kék-fehéreknek Szombathelyen is győzelmi momentuma volt, de a végén Govens klasszisa eldöntötte az “egylabdás” rangadót. Tegnap a zalai fővárosban nagyon bekezdtek a hazaiak. Vélhetően feltüzelte őket a szoros keddi vereség. Igazán nagy előnyre azonban nem tettek szert. A Falco végig lőtávolban volt, sőt az utolsó pillanatokban még ő vezetett 76:75-re. A Pushtavar faultja után megítélt büntetőkből azonban Vaughn csak egyet értékesített így jöhetett a ráadás. Egészen pontosan három hosszabbítás, mert 55 percig gyötörték egymást a felek. A 107-104-es végeredményt Benke Szilárd büntetői állították be, így itt 1:1-es állásról jöhet a folytatás.

Eredmények, férfi bajnokság, rájátszás, második mérkőzések (három győzelemig):

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK 82-96 (25-21, 15-23, 22-24, 20-28) (0:2)
KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 93-78 (20-12, 20-16, 31-24, 22-28) (1:1)
Pécsi VSK-VEOLIA – Alba Fehérvár 79-82 (21-19, 17-16, 21-19, 20-28) (0:2)
Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 107-104, h.u. (29-12, 16-21, 13-22, 18-21, 11-11, 6-6, 14-11) (1:1)

Kép: Euroleague twitter