A maratoni mérkőzés miatt nem tudtunk beszámolni a pénteki, második elődöntőről.

Szombaton folytatta a világelső spanyol Rafael Nadal és a szerb Novak Djokovic a második férfi elődöntőt a wimbledoni teniszbajnokságon. A két sztár csatájában Djokovic 2-1-re vezetett három játszmát követően. Pénteken azért nem tudták befejezni az összecsapást, mert előttük a dél-afrikai Kevin Anderson és az amerikai John Isner 6 óra 36 perces mérkőzést játszott, ami minden idők negyedik leghosszabb teniszmeccse volt.

A wimbledoni szabályok szerint helyi idő szerint 23 óráig lehet játszani. A második elődöntőben – amely magyar idő szerint 21 óra után kezdődött – jobban kezdett a korábbi világelső, jelenleg 12. helyen kiemelt Djokovic, és egy brékkel játszmaelőnyhöz jutott. A folytatásban egymás hibáiból élt a két klasszis, ám a szett hajráját a 17-szeres Grand Slam-győztes Nadal – aki korábban kétszer diadalmaskodott az All England Tennis Clubban – jobban bírta, és egyenlített. A szerb sztár – ő korábban háromszor diadalmaskodott az angliai Grand Slam-tornán – a harmadik szett rövidítésében három játszmalabdát hárított, majd 11-9-re nyert, így ő várhatta 2-1-es előnyről a szombati folytatást. Ahol előbb Nadal kiegyenlített (6:3), majd az ötödik, mindent eldöntő játszmában felek már-már másolni kezdték a másik ág duóját.

91 perces szettben Novak Djokovic győzött 10:8-ra, így ő készülhet Anderson ellen.  Djokovic-Nadal 6:4, 3:6, 7:6, 3:6, 10:8.

difql0xx4aeshry

A hölgyek döntője így csúszással kezdődött.

A volt világelsők csatájában  a 36 éves amerikai rögtön elvesztette az adogatását, ám ezután átvette a vezetést. A nyitószett hajrája ismét a kiválóan védekező Kerberé lett, aki félóra elteltével játszmaelőnybe került. A folytatásban a balkezes német 3:2-nél brékelt, majd 5:3-nál kiszerválta a mérkőzést, amely 65 percig tartott.

Így a német Angelique Kerber nyerte meg a wimbledoni tenisztorna női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben 6:3, 6:3-ra legyőzte a 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williamst.

A 30 éves Kerber pályafutása során harmadszor nyert GS-versenyt és összességében 12. tornagyőzelmét aratta. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért Williams vereségével egyelőre nem érte utol a női Grand Slam-bajnokok örökranglistáját 24 elsőséggel vezető ausztrál Margaret Courtot.

Forrás: MTI, képek: wimbledon twitter